Stáhněte si:
Moodfilm (wmv)
TV reklama (wmv)
V rámci originálního příslušenství můžete dětem pořídit nového spolucestujícího…


uvnitř

Hledáte svůj vlastní prostor?

Chcete prostorný rodinný vůz, se kterým si však můžete vychutnávat i sportovní jízdu? Anebo chcete dynamický automobil a navrch spoustu prostoru? Roomster nabízí oboje. Záleží na tom, z jakého úhlu se podíváte. Základem koncepce celého vozu je jasné rozdělení přední a zadní části. Přední část nebo-li driving room (prostor pro řízení) je zaměřena na veškerá přání řidiče a jeho navigátora, zadní část, tedy living room (prostor pro život) je pak připravena pohodlně přepravit zbytek posádky i s jejich zavazadly.


Driving room

Jednoduchá i zajímavá. Elegantní i ergonomická. Praktická i atraktivní. Sportovní i hravá. To je přístrojová deska vozu Roomster. Všechny prvky jsou přehledně a logicky uspořádané, přesně tak, jak to řidič potřebuje. Nabízí se ve třech barevných kombinacích: celočerná, černo-stříbrná a černo-béžová. Podstatnou část střední části zaujímá autorádio. Vybrat si můžete z 1DINového rádia Blues, 2DINového rádia Swing a navigačního systému Amundsen s dotykovým displejem. Všechny přístroje obsahují CD a mp3 přehrávač a audiozdířku. Na přání můžete získat také MDI (Mobile Device Interface), který umožňuje (pomocí propojovacích kabelů se zakončením pro iPod, Aux-in nebo USB) ovládat připojený externí přístroj přes rádio nebo navigační systém.

Malá přední prosklená plocha má nechat řidiče zapomenout, že řídí rodinný vůz a nechat jej užívat si jízdy. Na předních sedadlech se vůbec necítíte jako ve velkoprostorovém vozu, jakým Roomster je. Posez a celkový dojem z driving roomu spíše připomíná menší sportovní vozy. Kaplička přístrojů vytváří ve své horní části zajímavý klín, který ještě více posílí sportovní zážitek řidiče. Horní část přístrojové desky je u základní výbavy Active z tvrdého plastu, od druhé výbavové verze Ambition z příjemného měkčeného materiálu. Řadící páka má výborný tvar a skvěle padne do ruky. Od výbavy Ambition zdobí interiér paket Chrom (hlavice řadicí páky, rámeček řadicí páky, vnitřní ovladač lamel přívodů vzduchu do interiéru, pojistné tlačítko ruční brzdy).


Living room

To v living roomu se žije docela jinak. Uvědomíte si to hned při otevření zadních dveří velkých rozměrů. Otevírají se téměř do 90 °. Už se nebudete muset shýbat a dávat pozor na střechu, aby jste se neuhodili do hlavy. Skrze zadní dveře je nastupování na zadní vyvýšená sedadla skutečně velmi pohodlné a přirozené. Velká boční okna zasahující až do střechy výrazně prosvětlují interiér a vytvářejí dojem vzdušnosti. Chcete-li tento dojem ještě umocnit, můžete zvolit prosklennou střechu. Nad hlavou máte takřka nekonečně místa, to samé platí také v podélném směru. Zadní sedadla standardně opatřená systémem VarioFlex jsou pak doslova kouzelná. U všech tří lze v rozsahu 13,5 ° měnit sklon opěradla, krajní sedadla lze posouvat v podélném směru v rozsahu 150 mm. Všechna tři sedadla lze nezávisle sklápět či z vozu zcela vyjímat. V případě, že vyjmete sedadlo prostřední, můžete obě krajní posunout k sobě každé o 110 mm a vytvořit čtyřmístnou variantu.

V závislosti na posunutí zadních sedadel má zavazadélník objem od 480 do 560 litrů. Je do něj skvělý přístup pátými dveřmi, které se otvírají až do výše 195 cm. Výklopná stěna zasahuje ještě zhruba 20 cm do střechy, takže vstupní otvor je královský. V případě potřeby převést velké množství zavazadel můžete všechna tři zadní sedadla sklopit, čímž vytvoříte prostor o velikosti 1585 litrů. Nebo můžete všechna tři sedadla z vozu zcela vyjmout a získat tak neuvěřitelný prostor 1810 litrů. Zavazadlový prostor je standardně opatřený osvětlením na pravé straně, zásuvkou na 12 V na levé straně, dvěma bytelnými háčky na tašky, schránkami nad podběhy kol a vtipně vyřešeným zadním platem, které lze upevnit ve dvou výškách. V případě upevnění do spodní polohy na něm můžete převážet věci, které by Vám jinak bránily ve výhledu. Do zavazadlového prostoru lze dále dokoupit jednoduchou plastovou ohrádku sloužící k uložení věcí, aniž by se za jízdy toulaly po zavazadélníku. Nemluvě o možnosti přikoupení mimořádně praktického síťového programu.