bezpečnost

Pro Vaše bezpečí bylo uděláno maximum. Stačí se jen připoutat.


Pasivní bezpečnost

Vysokou úroveň bezpečnosti potvrzuje crash test nezávislé organizace EuroNCAP, ve kterém Roomster získal maximální ohodnocení ve výši pěti hvězdiček za ochranu dospělé posádky a čtyř hvězdiček za ochranu dětí.

Je důležité uvědomit si, že ve svém voze nevozíte jen nákupy, ale také vše, co je ve Vašem životě nejdůležitější. Na Roomstera se můžete vždy spolehnout.

Všechny verze jsou standardně vybaveny dvěma čelními a dvěma bočními airbagy pro řidiče a spolujezdce, na přání jsou k dispozici také hlavové airbagy chránící cestující na předních i zadních sedadlech. Pokud by skutečně jednou došlo k jejich aktivaci, okamžitě se přeruší přívod paliva, vypnou se elektrické okruhy, které by mohly způsobit požár, odemknou se dveře a rozsvítí se výstražné a vnitřní osvětlení vozu.

Bezpečnostní pásy řidiče i spolujezdce jsou vybaveny pyrotechnickými předpínači pro co nejpevnější upoutání těla v případě nárazu a omezovačem tlaku.

Pro případného pátého cestujícího je připravena výškově stavitelná opěrka hlavy a tříbodový bezpečnostní pás.

V bezpečí jsou také malí pasažéři v dětských autosedačkách, protože Roomster je standardně vybaven úchyty Isofix na zadních krajních sedadlech, k dispozici je také upevňovací systém Top Tether výrazně omezující pohyb dětské sedačky při nárazu. Pokud vypnete airbag spolujezdce, můžete dětskou sedačku upevnit také na sedadlo spolujezdce.


Aktivní bezpečnost

Neméně důležitá je také aktivní bezpečnost vozidla, ke které výrazně přispívají standardně pro všechny verze montované systémy ABS, MSR a brzdový asistent Dual Rate. Verze Elegance obsahuje i stabilizační systém ESP včetně asistentu rozjezdu do kopce a kontroly tlaku v pneumatikách. Tyto bezpečnostní prvky získáte na přání i do nižších výbavových verzí. Všechny verze jsou pak vybaveny signalizací nezapnutého bezpečnostního pásu řidiče. K bezpečné jízdě však přispívají i moderní systémy osvětlení vozu, jako jsou přední světlomety s natáčením, mlhové světlomety s Corner funkcí, které do rychlosti 40 km/h osvětlují při natočení volantu vnitřní stranu zatáčky či vertikálně řešené zadní svítilny s charakteristickým prosvětlením do tvaru písmene C.

V nouzových situacích reaguje Roomster blikáním brzdových nebo varovných světel. Pokud zpomalení při brzdění z rychlosti nad 60 km/h činí více než 7 m/s2, vyhodnotí to elektronika jako nouzovou situaci a varuje za sebou jedoucí vozidla blikáním brzdových světel s frekvencí 3 Hz. Pokud rychlost po nouzovém brzdění klesne pod hodnotu 10 km/h a pokud hodnota zpomalení klesne pod 2,5 m/s2, přepne se blikání na výstražná světla o frekvenci 1,25 Hz, což nabádá přijíždějící vozidla k opatrnosti. Tento důležitý prvek aktivní bezpečnosti obsahují všechny vozy Roomster od roku 2010, kdy proběhl facelift.

Roomster může být vybaven až 6 airbagy Přední airbagy Boční airbagy Hlavové airbagy Crash test EuroNCAP Crash test EuroNCAP Crash test EuroNCAP Crash test EuroNCAP Bezpečnostní struktura karoserie Bezpečnostní struktura karoserie