Stáhněte si:
Moodfilm (wmv)
TV reklama (wmv)
Vpředu kokpit, vzadu obývák…


zvenčí

Nezaměnitelný, odvážný, dynamický, přátelský, praktický.

Základem vnějšího designu vozu Roomster je jasné rozdělení vozu na dvě části - přední část je výrazně sportovní, připomínající linie tryskových letadel, zadní části vozu pak dominuje praktičnost a velké prosklení.

Při pohledu zepředu vyniknou rozměrné přední světlomety protažené až do boků vozu, dávající přední části vozu přátelský, ale zároveň dynamický výraz. Přední světla mohou být trojího druhu a to buď klasické halogenové, halogenové projekční a do třetice projekční s natáčením. Rozměrné mlhové světlomety umístěné v rozích předního nárazníku jsou vybaveny i denními světly a na přání mohou mít také funkci Corner. Všimněte si také přitažlivé masky chladiče s širokou chromovanou horní lištou s tradičním logem Škoda a mohutnými lamelami. Hladké napojení předního nárazníku a mohutné prolisy na kapotě dotvářejí dynamický a robustní vzhled přední části. Na poměrně nízké čelní sklo navazují skrze tmavé A sloupky boční okénka a vzniká tak dojem, že přední boční okénka jsou spolu s čelním sklem z jediného kusu. Z čelního pohledu dále vyniknou rozměrná zpětná zrcátka, která jsou od výbavové verze Ambition lakována spolu s klikami předních dveří v barvě karoserie.

Roomster je charakteristický odvážnými bočními liniemi. Nestejně velká boční okna jsou však nejen nesmírně zajímavým designovým prvkem, ale je to také řešení mimořádně praktické. Lepší výhled ze zadních sedadel zkrátka v jiném voze nenajdete. Pozoruhodné jsou pak oboje boční dveře. Přední mají sportovně skloněný B sloupek značně usnadňující nastupování na přední sedadla. Zadní dveře pak svými rozměry a tvarem připomínají dveře od domu. Díky své šířce a výšce je nastupování na zadní řadu sedadel doslova nezapomenutelným zážitkem. Zadní kliky dveří jsou integrovány do tmavého sloupku, takže čistota designu není narušena ani v nejmenším. Z bočního pohledu vynikne také velký rozvor náprav dávající tušit fantastický vnitřní prostor.

Na zádi zaujmou vertikálně situované svítilny ozvláštněné dvěma prvky. Prvním je světlé orámování celého obvodu světel, dodávající zadní části vozu přitažlivost a jedinečnost. Druhý prvek zaručí jasnou identifikaci vozu i za tmy, díky prosvícení světel do tvaru písmene C. Nově je pojato označení modelu chromovaným písmem v trojrozměrném designu. Zadní páté dveře jsou jednoduše tvarovány a zaručují tak pravidelný a rozměrný vstupní otvor do zavazadlového prostoru.