další verze

Odveze úplně vše. Přesvědčte se...
Scout   |   GreenLine   |   N1   |   Praktik


Praktik

Dvoumístný automobil s velkým nákladovým prostorem odděleným od kabiny bezpečnostní stěnou, kterou je možno posouvat v rozmezí 10 cm, najde uplatnění zejména v rozvážkové službě, u živnostníků, řemeslníků i malých a středních podnikatelů. Od osobního Roomsteru se liší speciálně navrženým nákladovým prostorem. Škoda Praktik si zachovává jízdní vlastnosti, pohodlí i komfort modelu Roomster. V kabině řidiče je k dispozici stejně jako v běžném provedení spousta odkládacích schránek: kapsy ve dveřích včetně držáků na 1,5 litrové láhve, dvě otevřené schránky před spolujezdcem, přihrádka ve středovém tunelu, otevřená schránka vlevo pod volantem či držák na parkovací lístky.

Sériová výbava obsahuje mimo jiné systém ABS s brzdovým asistentem, přední airbagy řidiče a spolujezdce nebo dvouose nastavitelný volant. V nabídce výbav na přání jsou například mlhová světla s funkcí denního svícení nebo také s Corner funkcí, klimatizace, tempomat či autorádia s CD přehrávačem Blues nebo Swing. Interiér Praktiku je čalouněn odolnou látkou Fresh Onyx a nákladový prostor je vybaven trojdílnou skládací podlahou s protiskluzovou úpravou. Okna v zadních dveřích a zadní boční okna mají robustní plechové výplně v barvě vozu. Okno pátých dveří zůstává ze skla a lze jej na přání vybavit bezpečnostní mřížkou. Užitečná hmotnost modelu Praktik je 550 kg, v případě 15" kol dokonce 640 kg. V motorovém prostoru Praktiku může pracovat jeden ze dvou nabízených zážehových motorů 1,2 12V HTP/51 kW (70 k) a 1,2 TSI/63 kW (86 k) nebo vznětový motor 1,6 TDI PD/66 kW, který je standardně vybaven filtrem pevných částic. Prodej užitkového modelu Praktik byl započat v květnu roku 2007 a v březnu roku 2010 prošel společně s modelem Roomster faceliftem. Základní cena je 237 881 Kč včetně DPH. Automobil se nabízí v bílé, červené, modré, černé a stříbrné barvě nebo je možné vybrat si z bezpočtu barevných odstínů speciálního lakování.

 nákladový prostor
objem (l)1900
délka (mm)1605
výška (mm)990
šířka min./max. (mm)1016/1434


Škoda Praktik Škoda Praktik Škoda Praktik - interiér Škoda Praktik - rozměry Škoda Praktik Škoda Praktik Škoda Praktik Škoda Praktik Škoda Praktik Škoda Praktik Škoda Praktik Škoda Praktik