Stáhněte si:
Moodfilm (wmv)
TV reklama (wmv)další verze

Protože budoucnost začíná dnes.
Scout   |   GreenLine   |   N1   |   Praktik


Roomster GreenLine

Roomstera už znáte jako spolehlivého parťáka s nízkými provozními náklady. Ale teď máte možnost jezdit úsporněji a ekologičtěji než kdykoliv dříve. No vážně, v nové verzi GreenLine totiž můžete na jedno natankování ujet více než 1 400 km! Jak je to ale možné?

Základem takto úsporného provozu je nový vznětový tříválcový motor 1,2 TDI CR DPF s výkonem 55 kW, který spolupracuje s mechanickou pětistupňovou převodovkou. Roomster GreenLine dosahuje maximální rychlosti 165 km/h a z nuly na sto se dostane za 15,4 sekundy. Důležitější než tato čísla jsou zde ale hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2. Ve městě Roomster GreenLine umí jet za 5,0 l/100 km a mimo město dokonce za 3,7 l/100 km. Kombinovaná hodnota spotřeby tedy je 4,2 l/100 km, což odpovídá pouhým 109 g CO2 na 1 km. A to prosím při přepravní kapacitě až 1810 litrů! Umí tohle ještě nějaké jiné auto?

Nízká spotřeba paliva a ohleduplnost k životnímu prostředí je následkem také nových technologií použitých ve voze. Například systém Start-Stop, který ke slovu přichází hlavně ve městě, totiž uvítá nejen řidič, ale i chodci. Auto, které má při čekání na semaforech vypnutý motor, totiž nejenže nevypouští žádné zplodiny, ale neobtěžuje ani hlukem. Jakmile se budete chtít rozjet, sešlápnete spojku a motor bleskurychle naskočí. Druhou novinkou je rekuperace pohybové energie. Tento pokrokový systém totiž umožňuje do akumulátoru ukládat energii při brzdění a naopak šetřit palivo ve chvílích, kdy využíváte více elektrických spotřebičů. Při svižné jízdě zase oceníte vylepšenou aerodynamiku (součinitel odporu vzduchu Cx klesl z 0,33 na 0,31) a pneumatiky o rozměrech 185/60 R15 se sníženým valivým odporem obutých na kolech Antares z lehké slitiny či signalizaci doporučeného zařazeného rychlostního stupně.

V bohaté standardní výbavě vozu naleznete čtyři airbagy, stabilizační systém ESP, mlhové světlomety, kontrolu tlaku v pneumatikách, elektrické ovládání předních oken, dálkové centrální zamykání, tónovaná skla či tempomat. Objednat si samozřejmě můžete další prvky výbavy jako například klimatizaci (mechanickou nebo automatickou), hlavové airbagy, alarm, autorádio atd. A cena? Již od 394 900 Kč.Škoda Roomster GreenLine Škoda Roomster GreenLine Škoda Roomster GreenLine Škoda Roomster GreenLine Škoda Roomster GreenLine Škoda Roomster GreenLine Škoda Roomster GreenLine Škoda Roomster GreenLine Škoda Roomster GreenLine Škoda Roomster GreenLine