Roomster - nápady v interiéru

Roomster nabízí řadu originálních nápadů a vychytávek. Obecně platilo, že čím vyšší výbavový stupeň, tím jste dostali více „Simply clever“ prvků. Uvedeny jsou zde ty, které byly poprvé u značky Škoda uvedeny právě na Roomsteru, nebo které jiné modely této značky vůbec nenabízí. Každý nápad jsem dle vlastního uvážení ohodnotil (min. 1 bod, max. 5 bodů).

Systém zadních sedadel VarioFlex

Bezpochyby jedna z nejzajímavějších věcí v celém voze. Krajní zadní sedadla se dají podélně posouvat v rozmezí 150 mm, opěradla všech tří zadních sedadel se dají naklápět v rozsahu 13,5 °. V závislosti na tomto nastavení se mění objem zavazadélníku z minimální hodnoty 450 litrů až na 530 litrů. Můžete také prostřední sedadlo vyjmout a krajní příčně posunout každé o 110 mm do středu vozu. V případě potřeby se dají všem třem sedadlům sklopit opěradla nebo je můžete sklopit celá, bez nutnosti vyndávat hlavové opěrky. V takovém případě je k dispozici 1555 litrů prostoru, v případě vyjmutí z vozu až 1780 litrů. Zamrzí však absence podélného posuvu prostředního sedadla, aby mohl mít zavazadlový prostor shodnou délku po celé své šířce. Také škoda, že není možné jednoduše překlopit opěradlo spolujezdcovy sedačky pro možnost převozu dlouhých předmětů. Pro úplnost dodávám, že sedadla nemohla být vybavena senzory zapnutých pásů ani vyhříváním. Oboje do stejných sedaček implementoval až Karoq.

Škoda Roomster - systém VarioFlex Mé hodnocení: 4 body

Držáky 1,5 litrových PET lahví

Jsou umístěny ve výplních předních dveří a jsou zároveň spojené s dveřními kapsami. Pasují sem jednolitrové i jedenapůllitrové lahve. Ani půllitrové lahve však nepřijdou zkrátka. Dva držáky jsou umístěny před řadící pákou, jeden na konci středového tunelu a pokud je vůz vybaven sklopným stolkem na opěradle prostředního sedadla vzadu, máte k dispozici další dva držáky. Do všech těchto držáků je možné celkem uložit až 5,5 l pití.

Škoda Roomster - držák na láhve (láhev 1 litr) Škoda Roomster - držák na láhve (láhev 1,5 litru)
Mé hodnocení: 5 bodů

Gumičky na noviny

Samy o sobě jsou dobrým nápadem, ovšem nefungují až tak ideálně, a to vinou ostré hrany v horní části odkládací kapsy. Po nějaké chvíli se totiž uložené noviny začnou ohýbat, přičemž vyčnívají ze dveří a překážejí. Gumička je však odolná a pevná. Využívám je však jen zřídka, raději noviny a časopisy ukládám do kapes na zadní straně předních opěradel.

Škoda Roomster - gumičky v předních dveřích Škoda Roomster - gumičky v předních dveřích
Mé hodnocení: 3 body

Sklopné háčky na tašky v kufru

Zavazadlový prostor je standardně ve všech verzích vozu vybaven dvojicí výklopných háčků na tašky. Háčky jsou bytelné a dle návodu k obsluze mají nosnost až 10 kg. Nemám, co bych jim vytkl.

Škoda Roomster - háček na tašky Škoda Roomster - háček na tašky s pověšenou taškou
Mé hodnocení: 5 bodů

Dvojitá schránka před spolujezdcem

U rodinného vozu, jakým Roomster bezpochyby je, přijdou dvě schránky vhod. S výjimkou základního výbavového stupně jsou obě schránky vybaveny víky, spodní je osvětlená a klimatizovaná. Vnitřní strana víka spodní schránky má komfortní zpomalené otevírání a obsahuje držák na karty a propisku. Vytýkám absenci protiskluzových podložek, jaké měla např. Fabia první generace a poněkud malé rozměry obou schránek.

Škoda Roomster - dvojitá schránka před spolujezdcem Mé hodnocení: 3 body

Kryt kufru s možností umístění ve dvou výškách

Spodní poloha může sloužit jako odkládací stolek, udávaná nosnost je 2,5 kg, ve skutečnosti jej můžete zatížit klidně 10× víc (vyzkoušeno). Nevýhodou je, že při umístění v dolní poloze se plato automaticky nezvedá při otevření víka kufru.

Škoda Roomster - kryt kufru v horní poloze Škoda Roomster - kryt kufru v dolní poloze
Mé hodnocení: 2 body

Pružná plastová ohrádka v kufru

Slouží k bezpečnému uložení drobných předmětů do hmotnosti 8 kg. Geniálně jednoduchá věc, lze ji kdykoliv snadno odmontovat i vrátit zpátky. Pokud ji ve svém Roomsteru nemáte, neváhejte a dokupte si jí (stojí doslova pár korun). Dírky, do kterých se ohrádka zacvakává, jsou k dispozici v plastovém obložení zavazadélníku každého Roomstera.

Škoda Roomster - plastová ohrádka do kufru Mé hodnocení: 4 body

Interiérový držák jízdních kol

Tento držák nemohu hodnotit, protože jej nemáme. Umožňuje bezpečně přepravit pár jízdních kol uvnitř vozu, navíc zůstává místo až pro tři cestující. Držák se skládá z příčníku, který se upevňuje na upevňovací oka v zavazadlovém prostoru. Na něj se následně upevní držák, který ukotví přední vidlici jízdního kola. Speciálním popruhem se pak zajistí stabilita převážených kol.

Držák na jízdní kola do interiéru Držák na jízdní kola do interiéru
Mé hodnocení: -
Líbil se vám článek? Můžete jej sdílet:

Mohlo by vás zajímat

Katalogy, ceníky, návody k obsluze

Katalogy, ceníky, návody k obsluze

4. 5. 2023 12:01

(AKTUALIZOVÁNO)
Připomeňte si Škodu Roomster v dobových katalozích, cenících a návodech k obsluze. Vše k volnému stažení v PDF.

Roomster - přepravní kapacita

Roomster - přepravní kapacita

1. 1. 2018 14:22

Myslíte si, že lednice, pračka a tři dospělí naráz se do Roomstera nemohou vejít? Podívejte se…

Roomster Camping

Roomster Camping

24. 12. 2020 06:49

Že se v Roomsteru nedá bydlet? Tyhle fotky a videa dokazují opak…