Roomster Camping

Galerie nápadů pro přestavbu Roomstera na obytný vůz.
Naposledy aktualizováno 24. prosince 2020.
Roomster jako obytný vůz

Ne, nepustil jsem se do přestavby Roomstera na obytné auto - bohužel. :-) Vzhledem ke štědrému prostoru uvnitř auta se to ale nabízí a nejsem jediný, koho tato myšlenka zajímá. Tuto stránku tedy berte jako přehled odkazů na články, diskuze a videa o kempování v Roomsteru.

1. Jak vyrobit postel

Pro kratší výlety s přespáním v autě bude jako vybavení bohatě stačit postel. Dle způsobu, jakým si jí vyrobíte, navíc pod ní můžete mít odkládací prostory.

Inspiraci k výrobě postele můžete načerpat i z těchto švédských videí, kde sice účinkuje Yeti, ale celkový vnitřní prostor i uspořádání sedadel je vlastně shodné jako u Roomsteru.

Pokud postel nechcete vyrábět, můžete si ji koupit u české firmy Space4Dreams. V takovém případě ale musí zadní sedadla pryč z auta:

space4dreams.cz/photo-gallery11/skoda/skoda-roomster

A nakonec pokud nechcete spát v autě, můžete spát na autě. Mrkněte na autostany.

2. (Téměř) kompletní domácnost

Pro delší výletování už asi jen s postelí nevystačíte. Běžné vybavení obytného vozu jako různé skříňky, stolek a postel si můžete vyrobit sami. Inspiraci hledejte třeba na Pinterestu: cz.pinterest.com/pete8781/skoda-roomster-camper-van-rv/

Osobně se mi moc líbí tahle domácí kempinková úprava Škody Forman. Záclonky a posuvný/vyjímatelný stolek jsou dokonalé.

A pokud chcete mít v Roomsteru téměř celou domácnost včetně sprchy a kuchyně s vařičem a dřezem, existoval SwissRoomBox:

Tyto skládací boxy byly nabízeny v řadě variant lišících se vybavením a cenou. Ačkoliv firma na konci roku 2017 ukončila svojí aktivitu, nápad mezitím okopírovala řada jiných výrobců, mezi nimi např. česká firma Egoe. Ta sice Roomster neuvádí v seznamu kompatibilních vozů, uvádí tam však Yetiho. A pokud se něco vejde do Yetiho, vejde se to i do Roomsteru. Nejmenší verze jejich vestavby měří na šířku 99 cm a pouze matrace má šířku 101 cm. Nejužší místo Roomsteru mezi podběhy má rovný metr (Yeti o centimetr víc). Myslím, že ten jeden centimetr měkké matrace se tam už nějak zmáčkne.

Vestavba Nest by Egoe ve Škodě Yeti

Mohlo by vás zajímat

Servisní plán a údržba Roomsteru

Servisní plán a údržba Roomsteru

6. 11. 2020 03:16

U Roomsteru se po uvedení na trhu kromě podivného designu a vysoké ceny láteřilo též nad výrobními úsporami. Už méně se však ví…

Výroba poutek pro posun sedadel z kufru

Výroba poutek pro posun sedadel z kufru

31. 10. 2018 07:51

Aby mohl být Roomster v posledních letech výroby tak levný, přistoupil výrobce k úsporám, nad kterými zůstává rozum stát. Odstranil…