Roomster Camping

Galerie nápadů pro přestavbu Roomstera na obytný vůz.
Naposledy aktualizováno 24. prosince 2020.
Roomster jako obytný vůz

Ne, nepustil jsem se do přestavby Roomstera na obytné auto - bohužel. :-) Vzhledem ke štědrému prostoru uvnitř auta se to ale nabízí a nejsem jediný, koho tato myšlenka zajímá. Tuto stránku tedy berte jako přehled odkazů na články, diskuze a videa o kempování v Roomsteru.

1. Jak vyrobit postel

Pro kratší výlety s přespáním v autě bude jako vybavení bohatě stačit postel. Dle způsobu, jakým si jí vyrobíte, navíc pod ní můžete mít odkládací prostory.

Inspiraci k výrobě postele můžete načerpat i z těchto švédských videí, kde sice účinkuje Yeti, ale celkový vnitřní prostor i uspořádání sedadel je vlastně shodné jako u Roomsteru.

Pokud postel nechcete vyrábět, můžete si ji koupit u české firmy Space4Dreams. V takovém případě ale musí zadní sedadla pryč z auta:

space4dreams.cz/photo-gallery11/skoda/skoda-roomster

A nakonec pokud nechcete spát v autě, můžete spát na autě. Mrkněte na autostany.

2. (Téměř) kompletní domácnost

Pro delší výletování už asi jen s postelí nevystačíte. Běžné vybavení obytného vozu jako různé skříňky, stolek a postel si můžete vyrobit sami. Inspiraci hledejte třeba na Pinterestu: cz.pinterest.com/pete8781/skoda-roomster-camper-van-rv/

Osobně se mi moc líbí tahle domácí kempinková úprava Škody Forman. Záclonky a posuvný/vyjímatelný stolek jsou dokonalé.

A pokud chcete mít v Roomsteru téměř celou domácnost včetně sprchy a kuchyně s vařičem a dřezem, existoval SwissRoomBox:

Tyto skládací boxy byly nabízeny v řadě variant lišících se vybavením a cenou. Ačkoliv firma na konci roku 2017 ukončila svojí aktivitu, nápad mezitím okopírovala řada jiných výrobců, mezi nimi např. česká firma Egoe. Ta sice Roomster neuvádí v seznamu kompatibilních vozů, uvádí tam však Yetiho. A pokud se něco vejde do Yetiho, vejde se to i do Roomsteru. Nejmenší verze jejich vestavby měří na šířku 99 cm a pouze matrace má šířku 101 cm. Nejužší místo Roomsteru mezi podběhy má rovný metr (Yeti o centimetr víc). Myslím, že ten jeden centimetr měkké matrace se tam už nějak zmáčkne.

Vestavba Nest by Egoe ve Škodě Yeti

Mohlo by vás zajímat

1,4 16V vs. 1,2 TSI

1,4 16V vs. 1,2 TSI

27. 9. 2020 15:52

Pro koho je lepší malý motor s turbem a kdo udělá lépe se starou atmosférickou čtrnáctistovkou? Záleží na…

Zazimování auta

Zazimování auta

26. 9. 2020 05:40

Mnoho lidí si dnes ve stodole hýčká nějaké staré auto, s nímž vyjíždí jen přes léto. Ani sezónně provozované auto se však neobejde bez…