Bazarový profil Škody Yeti
+ test ojetiny 1.2 TSI 77 kW Active 2010

Napsáno 19. října 2022.
Obsah

Úvod

Škoda Yeti se představila na jarním autosalonu v Ženevě 2009 a do prodeje zamířila o několik měsíců později. Stejnojmenný koncept se představil již v roce 2005 a zajímavé je, že během přerodu do sériového modelu hodně narostl. Zatímco koncept byl maličký a postavený na platformě jedničkové Fabie, sériový Yeti vyrostl na podlahové plošině PQ35 sdílené s koncernovými modely nižší střední třídy – Golfem 5, Leonem 2 a Octavií 2. Yeti tedy není sourozencem Tiguanu, jak by se mohlo zdát. Tiguan je již o číslo větší a techniku sdílí spíše s Passatem.

Škoda Yeti Concept 2005
Koncept z roku 2005. Dodnes vypadá skvěle.
Škoda Yeti 2009
Sériový vůz vyjel o čtyři roky později.

Design jedinečně kombinuje roztomilost přídě s kulatými světly s chlapáctvím daným vyváženými proporcemi a vystrčenými koly. Odvrácenou stránkou nevšedních tvarů a kolmé zádi je nicméně špatná aerodynamika. Hodnoty Cx 0,37 před faceliftem, resp. 0,36–0,369 po faceliftu byly už tehdy jedny z nejhorších a rovnaly se o 20 let starší Škodě Favorit. Projeví se především na zvýšené dálniční spotřebě. Svět naštěstí není černobílý a kolmá záď naopak prospívá tuhosti karoserie, přepravní kapacitě a menšímu přehřívání interiéru sluncem.

Mohl být poháněn benzínovými i naftovými motory, obě paliva šla kombinovat s pohonem předních či všech kol. Připojení zadních kol zajišťovala spojka Haldex čtvrté a po modernizaci páté generace. Manuální převodovky měly pět nebo šest stupňů, automaty DSG šest či sedm. Podrobněji o motorech a převodovkách bude pojednáno dále.

Dobová konkurence

Je zvláštní, že Yeti nebyl prodejně nijak zvlášť úspěšný. Musel konkurovat větším vozům jako Nissan Qashqai, Hyundai ix35, Kia Sportage atd. Jenomže tato auta byla o kus větší a Yeti to proti nim měl těžké. „Cenu od“ měl sice proti konkurenci nižší, v lépe vybavených verzích se jim však vyrovnal. Svými rozměry a určením jako by trochu předběhl dobu a dnes by paradoxně mohl být prodáván lépe, ač podobně velkých SUV existuje celá řada. Tehdy však trh po malých SUV ještě tolik nešílel. Celkem bylo vyrobeno 683 603 kusů. Výroba byla ukončena v roce 2017 a posledních pár měsíců už probíhala jen v ruském závodě v Nižném Novgorodu. Výroba v Kvasinách musela ustoupit náběhu Seatu Ateca.

Porovnání s hlavními konkurenty

  Škoda Yeti Škoda Yeti 2009 Hyundai ix35 Hyundai ix35 2010 Kia Sportage Kia Sportage 2010 Nissan Qashqai Nissan Qashqai 2013
výroba v letech 2009–2017 2010–2016 2010–2016 2006–2013
délka (mm) 4 222 4 410 4 440 4 315
šířka (mm) 1 793 1 820 1 855 1 780
výška (mm) 1 691 1 655 1 635 1 615
rozvor náprav (mm) 2 578 2 640 2 640 2 630
objem kufru (l) 321/416* 465 465/564** 410

* S rezervou/bez rezervy
** Plnohodnotná/dojezdová rezerva

Spolehlivost

Na podvozku se vyskytují běžné problémy úměrné stáří a nájezdu, za pozornost však stojí zvýšená servisní náročnost zadní nápravy. Ta je převzata z dvojkové Octavie, ve všech motorizacích se tedy jedná o víceprvkové zavěšení. Na rozdíl od jednoduché vlečené nápravy vznikají ve víceprvkových závěsech vůle. V ramenech ještě zarezají šrouby pro nastavení odklonů kol, takže nejde seřídit geometrie. Řešením je výměna celých ramen, samozřejmě to leze do peněz.

Zadní víceprvková náprava
Zadní víceprvková náprava přináší zvýšené servisní náklady. Jízdním vlastnostem, komfortu jízdy i užitečnému zatížení ale prospívá.
Kryt pod motorem
Ač se bavíme o SUV, kryt pod motorem není nijak zvlášť odolný. Za pevnější se připlácelo v rámci paketu pro špatné cesty.

Pro dlouhodobé vlastnictví vozu jsou nicméně důležité hlavně dvě věci: aby nerezlo a aby motoru nehrozily fatální závady. Vše ostatní lze relativně snadno řešit výměnami příslušných komponentů. Yeti však bohužel ani v jedné z těchto dvou klíčových oblastí právě nevyniká. Resp. vyniká, jenže negativně. Motorová témata probírá samostatný článek, pro všechny motory pak platí, že jim prospěje občasné vyčištění škrticí klapky, výměna zestárlé lambda sondy a nový olej každých 15 000 kilometrů. Na potíže s korozí karoserie se vrhneme hned.

Koroze

Od počátku výroby platila záruka 12 let proti prorezavění, první ročníky už jsou tedy mimo ni a bude jich samozřejmě přibývat. Yeti je mezi novodobými škodovkami jednoznačně nejvíce korozí postižený a to i tehdy, pokud nebyl bouraný. Reznou třeba nástupní prahy, vinu nesou zaprášená akustická těsnění dveří. Reznoucí boční dveře mají hned dvě příčiny. Typická koroze v rozích je opět důsledkem akustických těsnění, která jsou moc tvrdá. Později se sice montovala měkčí a dole zkrácená (5L0839431L levá strana, 5L0839432L pravá strana), která lze namontovat i na starší kusy (ideálně po novém lakování dveří), ale dle mých zkušeností se koroze rohů vyskytuje i s nimi. Rezavé pupeny se však objevují v podstatě kdekoliv na bočních dveřích a to kvůli odlétávajícím kamínkům. Viníkem jsou příliš vystrčená kola, která odhazují kamínky přímo na boky auta. Prevence existuje jen částečná. Zaprvé zvolit menší ze dvou možných rozměrů kol 215/60 R16, protože širší 225/50 R17 jsou vystrčená ještě o trochu víc. Druhým opatřením je montáž zástěrek za přední kola. Rada nalepit ochrannou fólii na spodní část dveří je dnes málokomu platná, protože smysl to má pouze u čerstvě lakovaných aut.

Koroze rohů bočních dveří
Typická koroze rohů dveří. Stékající rez navíc zanechává těžko odstranitelné stopy na plastovém prahu.
Zástěrka za předním kolem
17" kola jsou pěkná, užitek z nich ale není žádný. Aspoň za ně dejte zástěrku, část odlétávajícího štěrku určitě zachytí.

Ošklivě reznou i zadní blatníky. Zde se prodírá lak o nárazník. Řešením z výroby byla montáž ochranných krytek 5L0810161 (levá strana) a 5L0810162 (pravá strana). Montovaly se od listopadu 2014 a lze je doplnit i na starší vozy. Pupeny bují také pod kouskem gumového těsnění nasazeném na zadních blatnících, viz obrázek.

Koroze zadního blatníku u nárazníku
Oprava koroze na samostatně nevyměnitelné části karoserie je velmi obtížná a drahá. Tohle je zadní blatník v místě, kde k němu doléhá nárazník.
Koroze zadního blatníku pod těsněním
Těsnění na zadním blatníku před kolem pravidelně sundávejte a plech pod ním čistěte. Tady je už pozdě. Výrobce reagoval v 45. týdnu 2014, kdy začal montovat modifikované těsnění.

Ušetřeny nejsou ani páté dveře, které trpí korozí kolem lampiček registrační značky. Když se ke všemu přidají i běžně otlučená hrana střechy nad čelním oknem či ostřílené kapoty od kamínků, najít vizuálně pěkného Yetiho je oříšek.

Světelná technika

Hlavní světla byla před faceliftem dvojího druhu: halogenová s prastarou žárovkou H4 či bixenony s natáčením. Halogeny je vybavena většina modelů, protože byly standardem i u české nejvyšší specifikace Experience. Není nutné se jim vyhýbat, svítí slušně. Žárovky skoro nepraskají, takže aspoň u světel nemusíte řešit žádné trable. Po faceliftu se halogeny dočkaly upgradu na žárovky H7 s oddělenými parabolami pro potkávací a dálkové světlo. Pozitivní je, že si nadále vystačily bez projektoru, takže stále bezstarostná volba. Denní svícení zde zůstalo žárovkové. Bixenonová světla přišla při faceliftu o natáčecí funkci, naopak přibylo denní svícení LED páskem. Ostřikovače byly k dispozici ke všem druhům světel před i po faceliftu, u bixenonů vždy povinně.

Provedení před faceliftem lze snadno identifikovat podle typického kukuče s kulatými mlhovkami. Ty mají dvojí funkci. V horní polovině se nacházejí žárovky pro denní svícení (vždy), spodní část má již tradiční určení. Pozor ale na to, že v základních stupních Yeti a Active mlhovky nebyly standardem a místo žárovky zde najdete jen imitaci. Jejich doplnění je ekonomický nesmysl, neboť je kromě jiného nutné vyměnit celá světla. Ano, kulatá mlhovka je jeden kus spolu s hlavním světlometem. K tomu přidejte jinou řídicí jednotku, ovladač světel a práci a dostanete se k 50 tisícům korun.

Přední světlomet H4
Těchto světel se nebojte. Svítí normálně a nejsou s nimi starosti.
Kulaté světlo s denním svícením a mlhovkou
Je ve spodní části žárovka nebo není? V tomhle případě jde o imitaci.

Zadní světla byla žárovková, po faceliftu volitelně LED s diodami pro koncové a brzdové světlo. U třetího brzdového světla vsazeného do plechového rámu dveří občas odcházejí diody, ale to se děje hromadně i ostatním škodovkám, které jej mají v rámu dveří a ne v interiéru svítící skrz okno.

Zadní světlo
Koncové světlo má charakteristický podpis ve tvaru C tvořeném dvěma žárovkami.
Třetí brzdové světlo
Občas zkontrolujte funkčnost třetího brzdového světla, diody trápí výpadky.

Facelift a modernizace

Yeti absolvoval jeden facelift a to v roce 2013. Součástí vzhledových změn bylo odstranění kulatých mlhovek a jejich přesunutí na tradiční místo v rozích nárazníku. Model se také rozkročil na dvě strany. Na původní oplastované provedení navázala varianta Outdoor a nabídku doplnila verze City vyznačující se lakovanými nárazníky a prahy. Technicky mezi oběma verzemi rozdíl nebyl. Na motorech se při vzhledovém faceliftu žádné změny neodehrály, takže zde neplatí, že upravený vzhled rovná se nové motory.

Škoda Yeti Outdoor 2013
Na původní model navázala varianta Outdoor.
Škoda Yeti 2013
Jiné žebrování masky, tvar nárazníků a vše lakované – to byla městská verze.

Další podstatné změny se odehrály v modelovém roce 2016, to znamená v květnu 2015. V rámci přechodu na emisní normu Euro 6 se kompletně obměnila nabídka motorů. Zároveň došlo na modernizaci multimédií, tzn. nová rádia a vestavěné navigace.

GreenLine a Green tec

Verzí nejvíce zaměřenou na nízkou spotřebu paliva a emise CO2 byla GreenLine. Poháněna byla motorem 1.6 TDI CR 77 kW v generaci EA189, která paradoxně byla postižená kauzou Dieselgate, takže v reálném provozu vypouštěla nadlimitní oxidy dusíku. Po přechodu na novou generaci dieselů po květnu 2015 GreenLine na novou šestnáctistovku nepřešel a zcela vypadl z nabídky. Proti ostatním provedením se lišil vylepšenou aerodynamikou spodní části vozu, menšími koly, Start-stop systémem a rekuperací brzdné energie = inteligentním dobíjením. Tento model lze snadno identifikovat dle štítku v masce chladiče a na zádi. Spotřeba paliva zde především zásluhou sníženého odporu vzduchu opravdu je proti běžným verzím nižší. GreenLine byl vyráběn ve stupních Active, Ambition a Experience (Elegance).

Green tec byl paket určený pro zážehový motor 1.4 TSI ve starší generaci EA111 a naftový 1.6 TDI a 2.0 TDI 103 kW v generaci EA189. Obsahoval pneumatiky s nižším valivým odporem a hlavně Start-stop s inteligentním dobíjením. Paket nebyl na autě nijak označený, dejte si při výběru v bazaru velký pozor. Tato rádoby ekologická kazítka v ojetém autě určitě nepotřebujete.

Škoda Yeti GreenLine
GreenLine jezdil na menších kolech 205/55 R16. Stejný rozměr zpravidla obouvají i obyčejné verze Yetiho během zimy.
Tlačítko pro deaktivaci systému Start-stop
Přítomnost paketu Green tec a tedy i inteligentního dobíjení likvidujícího akumulátor nejsnáze poznáte podle tlačítka deaktivace Start-stopu.
  Yeti – běžné verze Yeti GreenLine
světlá výška (mm) 180 155
rozměry kol (mm) 215/60 R16 nebo 225/50 R17 205/55 R16
součinitel odporu vzduchu Cx 0,37/0,36-0,369 * 0,361/0,355 *

* Před faceliftem/po faceliftu.

Výbavy

Paleta výbavových stupňů byla široká: Yeti, Active, Ambition, Experience (později Elegance), Laurin a Klement, Monte Carlo. Posledně jmenovaná existovala jen po faceliftu a vycházela z úrovně Ambition.

Všechny vyrobené exempláře mají např. centrální zamykání, elektrické ovládání zrcátek a předních oken či výškové nastavování obou předních sedaček. Podstatné je, že s výjimkou raritního základního stupně Yeti nabízeného jen před faceliftem mají všechny vozy též klimatizaci.

Kdybych si však já vybíral ojetého Yetiho, hledal bych alespoň prostřední stupeň Ambition. Důvodem je šedivý interiér základní verze, jehož čalounění, dekor na palubní desce, plastové kličky dveří, absentující box s loketní opěrkou vpředu či otevřená schránka na vrchu palubní desky vytvářejí značně chudobný dojem. I pokud hodláte vozit pět lidí, stává se pro vás nejnižší přijatelnou úrovní Ambition, protože teprve od ní je Yeti vybaven hlavovou opěrkou pro pátého cestujícího.

Dekorační lišta Active
Dekorační lišta vypadá u základní výbavy před faceliftem příšerně. V ostatních případech imitovala dřevo, hliník, klavírní lak, ba i karbon.
Otevřená schránka na palubní desce
V nižších výbavách byla schránka na vrchu palubní desky otevřená, ale aspoň není z tvrdého plastu.

Možnosti vybavení Yetiho však byly ohromné. Z nejzajímavějších prvků např. otevíratelné panoramatické okno, dvouzónová klimatizace, sound systém s 12 reproduktory, kožené čalounění, odlišně lakovaná střecha, vyhřívané přední okno, automatické parkování, bezklíčový přístup, el. nastavitelné sedadlo řidiče s pamětí a mnoho dalšího.

Bezpečnost a crash test Euro NCAP

Každý Yeti má minimálně čtyři airbagy s možností deaktivace airbagu u spolujezdce a stabilizační systém ESP se všemi dílčími subsystémy stability jízdy, jako např. ABS, ASR, MSR, EDS atd. Od výbavy Ambition bylo airbagů už sedm (navíc kolenní pro řidiče a hlavové pro přední i zadní pasažéry). Vždy za příplatek pak byly boční airbagy pro zadní cestující. Přední hlavové opěrky mají konstrukci WOKS lépe chránící krční páteř při nárazech zezadu. Řidič a spolujezdec jsou v každém vyrobeném kuse upozorňováni na nezapnutý bezpečnostní pás.

Krajní zadní sedadla obsahují kotvy Isofix a TopTether. V rámci příplatkové výbavy šlo dát Isofix také na sedadlo spolujezdce. Elektricky ovládaná boční okna vpředu i vzadu a otevírací panoramatické střešní okno mají pojistku proti sevření. Yeti uměl jako první škodovka rozblikat zadní brzdová světla a poté aktivovat výstražná světla při nouzovém brzdění. V ceníku platném od ledna 2013 se poprvé objevil asistent rozpoznání únavy řidiče, který byl ve všech úrovních za příplatek 900 Kč a vydrželo to tak až do konce výroby.

Test Euro NCAP proběhl v roce 2009 a výsledkem bylo 5 hvězdiček. Report Euro NCAP

Ceníky a katalogy ke stažení

Vlastní zkušenost

V roce 2014 si můj táta pořídil z programu Škoda Plus Yetiho ročníku 2010 ve výbavě Active se základním motorem 1.2 TSI 77 kW a šestistupňovým manuálem. Najeto měl 70 tisíc kilometrů. Čtyřletý kousek vypadal vizuálně ještě pěkně, koroze se na něm zatím neprojevovala. Uvnitř negativně zaujal snad jen opotřebovaný volant, který by klidně mohl značit výrazně větší nájezd a tedy stočený tachometr. Avšak základní volanty z PUR pěny, které tehdy škodovka používala, jsou opravdu natolik nekvalitní, že už při nízkém nájezdu mohou vypadat příšerně.

Škoda Yeti 1.2 TSI Active 2010

Za vůz chtěli 249 000 Kč. Yeti si tehdy velmi dobře držel cenu, což umí ještě dnes. V říjnu 2022 vidím na sauto.cz model stejného roku, výbavy i motorizace za ceny od cca 140 000 Kč. Přitom např. za Roomstera stejných parametrů, který je zároveň podobně velkým autem, zaplatíte o třetinu až polovinu nižší částku.

Screenshot nejlevnějších srovnatelných nabídek Yetiho a Roomstera inzerovaných na sauto.cz z října 2022. Parametry jsou: rok výroby 2010, motor 1.2 TSI (pravda, u Roomsteru s jen 63kW softwarem), seřazeno od nejlevnějších. Počet nabídek je vyrovnaný, ale Yeti stojí dvojnásobek.

Ovládání auta je příjemné a je z něj slušný výhled. Potěší, že při jízdě vidíte kapotu. Velmi pohodlně se do něj nastupuje a to i dozadu, ačkoliv zadní boční dveře jsou mnohem menší než u zmiňovaného Roomstera. Pérování je spíše tužší, řekl bych takové pevné, ale rozhodně nejde říct, že by nebylo pohodlné. Velice se povedlo odhlučnění, jízda je opravdu tichá. Od motoru 1.2 TSI se do interiéru nepřenášejí žádné vibrace.

Absence hlavové opěrky vzadu uprostřed
Nejnižší stupeň výbavy si až do konce výroby vystačil bez hlavové opěrky pro pátého pasažéra.
Kobercová výplň podběhu kola
Odhlučnění není vůbec špatné. Podběhy jsou kryté kobercem a dveře mají několikanásobné těsnění.

Pozice za volantem není úplně ideální. Volant je sice ve všech výbavách výškově i podélně stavitelný a též sedačku si lze výškově nastavit, problémem je ovšem určitý nesoulad mezi nohama a rukama. Osobně to mám tak, že abych neměl moc skrčené nohy, musím řídit trochu na dlouhé ruce. Podélný posuv volantu by mohl mít větší rozsah.

Přístrojový panel
Díky budíkům v tubusech vás manželka nebude peskovat, když pojedete rychle. Ze sedadla spolujezdce neuvidí vůbec nic.
Zadní sedadla VarioFlex
Se zadními sedadly VarioFlex lze dělat psí kusy. Přední opěradla mají na zadní straně snadno udržovatelnou koženku.

Na prostornost interiéru lze nahlížet dvěma způsoby. Může se zdá nedostatečná – když vozíte rezervu, do kufru naložíte jen 321 litrů. Pokud je řidič vysoký a vzadu vozí dorůstající děti, pak ani místo na kolena není kdovíjaké. Na druhou stranu není problém vzadu usadit tři cestující, šířka a výška jsou velkorysé. Hraním si s pozicí sedaček zase můžete zvětšit kufr na 510 litrů či po jejich úplném vyjmutí na dodávkových 1 760 litrů.

Zavazadlový prostor bez rezervního kola
Bez mezipodlahy a rezervního kola není využitelnost kufru marná. Jen škoda plastových boků, ze kterých výrobce v rámci modelové péče odstranil koberec.
Zavazadlový prostor s rezervním kolem
Jistota dojezdu v podobě neplnohodnotné rezervy vás trvale připraví o cca 100 litrů místa. Háčky existovaly ve dvojím provedení. Toto jsou ty lepší, jsou čtyři a dá se s nimi šoupat. Základem byla dvojice vyklápěcích.

Kvalita materiálů palubní desky a dveřních výplní je na půl cesty mezi tehdejší Fabií a Octavií, tzn. dveřní výplň je jeden plastový výlisek s látkovým či koženkovým potahem v oblasti lokte a měkčenou opěrkou, vršek palubní desky z měkčeného plastu. Ostatní plasty obyčejné tvrdé. Zamrzí nečalouněný zavazadlový prostor náchylný na poškrábání plastů. Z výchozí Octavie přebírá Yeti mnoho interiérových komponentů, např. ovladač světel, dveřní kličky i s mřížkou reproduktorů, středový tunel včetně JumboBoxu, volant, hlavici řadicí páky, hlavové opěrky vpředu, rádia, navigace, panel klimatizace, páčky pod volantem. Osobně mám rád pedál plynu zavěšený odspodu, o který lze pohodlně opřít celé chodidlo. Proč od něj koncern VW poté odstoupil a použil jen malý pedál, mi není jasné. Asi je levnější.

Vnitřní klička dveří
Tohle je převzaté z druhé generace Octavie.
Středový panel
Volanty, autorádia, navigace a panel obyčejné i automatické klimatizace také.
Pedál plynu
Yeti byl poslední škodovkou s velmi pohodlným velkým plynovým pedálem.
Autorádio Blues a navigace Amundsen
Rádií a navigací se během výroby vystřídalo fascinující množství. Zde dva protipóly – nejstarší rádio a nejnovější navigace.

Přední sedačky však z Octavie nejsou, mají odlišnou konstrukci i tvarování. Zato zadní sedadla jsou jak známo použitá z Roomsteru, takže nabízejí ukázkovou variabilitu, v kategorii SUV do té doby nevídanou. Proti Roomsteru jsou zde v trochu pohodlnějším provedení, protože jsou celkově měkčí a sedák pro prostředního cestujícího je o několik centimetrů delší.

Výdechy vzduchu pro nohy
O teplotní komfort nohou zadních cestujících je na rozdíl od takového Nissanu Qashqai druhé generace dobře postaráno.
Středový tunel
Ventilaci zadní části posilují výdechy na zadní straně loketní opěrky. Exempláře bez ní hodně obnažují konstrukci předních sedaček.
Flekatý znak Škoda
Starší barevná loga časem flekatí a šíp postupně přijde o zelenou barvu.
Přední stěrače
Přední stěrače s sebou při vypnutí motoru občas lehce cuknou – mění polohu, aby se neproležely.
Nerezový výfuk
Výfuky jsou kvalitní a nereznou.
Blednutí plastů
Vnější plastové díly ale blednou.

Závěr

Jako nový byl Yeti bezesporu skvělé auto. Stárnutí mu bohužel příliš nejde a je důležité být připravený na zvýšené servisní nároky, pokud z něj nechcete mít hromadu rezavého šrotu. Ačkoliv původní design s kulatými světly měl své neopakovatelné kouzlo, doporučit lze spíše vozy co nejnovější, ideálně už s novou generací motorů vyráběných od května 2015. Tento datum považuji za ještě důležitější než datum zahájení výroby samotných vzhledových změn 11. listopadu 2013. Kdo nepotřebuje terénní schopnosti Yetiho, dokáže odolat jeho uhrančivému charakteru a jen hledá podobně praktickou a starou škodovku, udělá asi lépe s levnějším a nenáročným Roomsterem. Oba vozy porovnává samostatný článek.

Přednosti a nedostatky

+

Jedinečný charismatický design.

+

Kvalitní interiér.

+

Množství motorizací a výbav.

+

5 hvězdiček v nárazovém testu Euro NCAP, vždy obsahuje 4–9 airbagů a ESP.

+

Variabilita a díky hranaté karoserii schopnost převézt nábytek.

+

Bezproblémový pohon všech kol.

+

Velká tažná síla u variant TDI 4×4 – až 2 100 kg.

-

Příšerné sklony ke korozi.

-

Vyšší servisní náročnost (zadní náprava, motory).

-

Špatná aerodynamika zvyšující spotřebu paliva.

-

Malý zavazadlový prostor ve spojení s rezervním kolem.

-

Pro některé řidiče kompromisní pozice sezení.

-

Nejlepší benzínové motory 1.2 a 1.4 TSI EA211 se vyráběly jen dva roky a na trhu ojetin je jich málo.

Jaký motor do Škody Yeti?

Spolehlivost, servisní náročnost, údaje o spotřebě či kombinovatelnosti motorů s převodovkami a pohonem 4×4 jsou shrnuty v samostatném článku.

Líbil se vám článek? Můžete jej sdílet:

Mohlo by vás zajímat

Roomster vs. Yeti

Roomster vs. Yeti

6. 2. 2021 07:42

Roomster i Yeti nabízejí podobnou užitnou hodnotu a ač se rozměry obou aut příliš neliší, jsou rozdílné technické základy zcela zásadním…

Jak ušetřit na provozu auta

Jak ušetřit na provozu auta

13. 10. 2022 14:46

(AKTUALIZOVÁNO)
Máte pocit, že vás auto stojí moc peněz? Přináším své tipy, jak se to dá změnit. A protože jsem držgrešle, tak se přečtení rozhodně vyplatí…

Čím nahradit Roomstera?

Čím nahradit Roomstera?

23. 3. 2021 06:47

Dosluhuje vám Roomster a přemýšlíte, čím ho nahradíte? Tady je seznam vozů, které…

Jaký motor do Škody Yeti?

Jaký motor do Škody Yeti?

29. 11. 2022 10:55

Rozhlížíte se po sněžném muži, ale nejste si jistí výběrem správného motoru? Přehled všech možností včetně technických údajů a servisních rizik vám pomůže. Článek je doplněn fotkami motorů, takže i na ploše bazaru bezpečně poznáte, s čím máte tu čest.

Zkušenosti s Fordem Grand Tourneo Connect Active 2.0 EcoBlue 90 kW AWD

Zkušenosti s Fordem Grand Tourneo Connect Active 2.0 EcoBlue 90 kW AWD

1. 7. 2024 10:01

(AKTUALIZOVÁNO)
Ačkoliv se VW Caddy 5. generace vyrábí již od roku 2020, v osobním neplechovém provedení je na českých silnicích stále vzácným úkazem. Ještě větší kuriozitou je ovšem jeho klon Ford Tourneo Connect. Dva mí čtenáři s ním však jezdí a podělili se o své zkušenosti…

Dacia Duster 1.0 TCe LPG: nákup ojetiny a první dojmy

Dacia Duster 1.0 TCe LPG: nákup ojetiny a první dojmy

28. 11. 2023 06:54

(VÝRAZNĚ ROZŠÍŘENO)
Jsou auta, která bych si dobrovolně za normálních okolností nikdy nekoupil. Největší odpor mám k autům bílým, ojetým a esúvéčkám. No a čím myslíte, že od listopadu 2023 sám jezdím?